iOS 17 و iPad OS 17 از ۲۷ شهریور در دسترس قرار می‌گیرند

 

اپل برخلاف سال قبل تصمیم گرفته دو سیستم‌عامل iOS 17 و iPad OS 17 را همزمان برای آیفون‌ها و آیپدهایش عرضه کند.

در ادامه این مقاله با سپهر دیجیتال همراه باشید.

در طول رویداد «Wonderlust» اپل که دقایقی پیش به پایان رسیده، مطلع شدیم این شرکت قصد دارد دو سیستم‌عامل iOS 17 و iPad OS 17 را به صورت همزمان برای محصولاتش عرضه کند. این اتفاق در تاریخ ۱۸ سپتامبر یعنی ۶ روز دیگر رخ خواهد داد و گوشی‌ها و تبلت‌های واجد شرایط می‌توانند آن را دریافت کنند.

iOS 17 قابلیت‌های جدیدی را با خود به همراه خواهد داشت که از جمله این موارد می‌توان به Contact Posters اشاره کرد. قابلیتی که اجازه می‌دهد کاربران خودشان انتخاب کنند هنگام برقراری تماس، تصویر آن‌ها چگونه برای مخاطب به نمایش گذاشته شود. با این قابلیت، شما می‌توانید تصویر خود را با نوشته‌های خاص، فونت‌های رنگی و سایر المان‌های مختلف شخصی‌سازی و زیبا کنید.

قابلیت بعدی مربوط به فیس‌تایم می‌شود. اپل به تازگی پشتیبانی از پیغام‌گیر صوتی را به iOS 17 اضافه کرده است. قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد وقتی با کسی تماس می‌گیرید بتوانید برایش پیغام بگذارید. همچنین وقتی کسی با شما تماس می‌گیرد، می‌تواند در صورتی که در دسترس نیستید برایتان پیام صوتی بگذارد. فیس‌تایم در iOS 17 همچنین از واکنش‌های سه‌بعدی از جمله قلب، بادکنک، آتش‌بازی، پرتو لیزری و باران هم پشتیبانی می‌کند.

iOS 17 همچنین یک قابلیت جذاب دیگر هم دارد که مربوط به ایردراپ می‌شود. این قابلیت جدید که NameDrop نام دارد، به شما اجازه می‌دهد به سادگی هرچه تمام‌تر، اطلاعات مربوط به یک مخاطب خاص را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. این فرایند هم به سادگی نزدیک کردن دو آیفون به هم صورت می‌گیرد. علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید SharePlay را برای فعالیت‌هایی نظیر ویدیو، موسیقی و بازی‌ها هم فعال کنید که این کار هم با نزدیک نگه داشتن دو آیفون در کنار انجام می‌شود.

یک قابلیت دیگر در iOS 17 هم StandBy نام دارد. وقتی گوشی آیفون خود را به صورت افقی به شارژر متصل کنید، یک رابط جالب و جدید به شما نشان می‌دهد که در آن می‌توانید به ویجت‌های تاریخ و ساعت، تقویم، آلارم و… دسترسی داشته باشید. همچنین ویجت‌های صفحه‌ی هوم هم حالا کاملا تعاملی شده‌اند.

iPadOS 17 هم قابلیت‌های بسیار جذابی خواهد داشت که از جمله این موارد می‌توان به صفحه‌ی قفل جدید، ابزار طراحی جدید در صورت استفاده از قلم اپل، پشتیبانی از وب‌کم اکسترنال و… اشاره کرد.

هم iOS 17 و هم iPadOS 17 از روز دوشنبه برای دانلود در دسترس می‌گیرند. iOS 17 برای گوشی‌های آیفون XR به بعد و iPasOS 17 هم برای آیپدهایی که از تراشه‌ی A10 بایونیک به بعد بهره می‌برند در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

مطالب بیشتر در سایت سپهردیجیتال