چگونه گوشی موبایل خود را دایورت کنیم و یا از حالت دایورت خارج کنیم؟

چگونه گوشی موبایل خود را دایورت کنیم و یا از حالت دایورت خارج کنیم؟


چگونه گوشی موبایل خود را دایورت کنیم و یا از حالت دایورت خارج کنیم؟+ویدئو

 

کد دایورت همراه اول ، ایرانسل و سایر اپراتور ها چیست روش لغو دایورت موبایل و کد لغو دایورت موبایل چیست؟ در بسیاری از مشاغل و بسیاری از موقعیت‌ها نیاز دارید که گوشی شما ۲۴ ساعته در دسترس باشد، تصور کنید جلسه مهمی دارید و منتظر یک تماس ضروری هم هستید، از طرفی دوست ندارید و این امکان هم برای شما وجود ندارد که گوشی موبایل خود را در اختیار فرد دیگری بگذارید. خوشبختانه در اینطور مواقع به راحتی می‌توانید با دایورت خط تماس‌ها و پیام‌های ورودی را به خط دیگری انتقال دهید. در ادامه به برسی این سوال ها که کد دایورت همراه اول و سایر اپراتور ها چیست ؟ چگونه هدایت تماس را غیر فعال کنیم ؟ و معرفی کد لغو انتقال تماس و خارج کردن تلفن همراه از دایورت می پردازیم.

پس با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

دایورت چیست؟

کلمه دایورت از کلمه انگلیسی Divert می‌آید که معنی آن منحرف شدن، منحرف کردن و…است، اما در دنیای تکنولوژی موبایل دایورت به معنی انتقال تماس از یک خط به خط دیگرست.

نحوه دایورت شماره موبایل – کد دایورت همراه اول ، کد دایورت ایرانسل و سایر اپراتور ها :


دایورت خط با استفاده از کد دایورت همراه اول ، کد دایورت ایرانسل و .. با شماره‌گیری *۲۱* [شماره مقصد]# امکان پذیر است و می‌توانید خط خود را روی موبایل دیگری دایورت کنید. همچنین از طریق تنظیمات گوشی نیز می‌توانید گزینه‌های Divert و یا Call Forwarding را پیدا کرده و شماره‌ای که می‌خواهید تماس‌هایتان روی آن دایورت شود را وارد کنید، البته این امکان بر روی تمامی موبایل‌ها وجود ندارد و بهترین راه برای دایورت کردن خطتان شماره‌گیری کد #شماره مورد نظر*۲۱* است.

اگر در دسترس نبودید یا تلفن شما خاموش بود نیز می‌توانید به جای ۲۱ از شماره ۶۷ استفاده کنید، در چنین شرایطی اگر کسی تلاش برای برقرار تماس با شما را داشته باشد و شما در دسترس نباشید، شماره دایورت شده زنگ می‌خورد. اگر در هنگام دایورت کردن به مشکل بر خوردید به این معنی است که این سرویس برای خط شما فعال نشده و از مخابرات درخواست فعال شدن این سرویس را ارائه نمایید، حال سوال اینجاست که برای لغو دایورت شماره موبایل باید چه کاری انجام دهیم؟

از دایورت درآوردن خط با استفاده از کد لغو دایورت تماس همراه اول ، ایرانسل و رایتل – چگونه دایورت را غیر فعال کنیم ؟


کد لغو دایورت تماس همراه اول ، ایرانسل ، رایتل چیست؟ برای لغو انتقال تماس و حذف دایورت نیز #۲۱# را شماره گیری نمایید. به همین راحتی…

 

دایورت همراه اول

لغو دایورت موبایل به موبایل با استفاده از منو خود دستگاه:


چگونه دایورت را لغو کنیم ؟ برای لغو دایورت از طریق گوشی موبایل خود به منوی  Divert یا  Call For

warding (انتقال تماس) بروید و گزینه‌ی Call Forwarding را غیرفعال کنید.

در گوشی‌های اپل و سیستم عامل iOS هم برای رهایی از دایورت مسیر زیر را دنبال کنید:

Setting > phone> call forwarding

آیا دایورت کردن هزینه دارد؟


دایورت خط یا همان انتقال تماس در همه خطوط مخابراتی و اپراتورها، به اندازه مکالمه هزینه خواهد داشت. یعنی هر چقدر شماره‌ای که دایورت کرده‌اید با تماس انتقالی شما مکالمه کند به همان میزان هزینه در پی دارد، اما هزینه دیگری مانند هزینه فعالسازی و لغو دایورت موبایل … نخواهد داشت.

فروشگاه اینترنتی سپهر دیجیتال به عنوان مرجع موبایل ، پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زمینه موبایل و تکنولوژی است. منتظر نظرات ارزشمند شما در قسمت کامنت هستیم.