گوشی‌های اقتصادی سامسونگ هم احتمالا از این پس بدون شارژر عرضه می‌شوند

 

 

این‌طور که به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد حتی گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی خود را هم ازین پس بدون شارژر درون جعبه راهی بازار کند.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

همان‌طور که می‌دانید اپل بعد از سری آیفون ۱۲ تصمیم گرفت شارژر و هدفون را از درون جعبه‌ی آن‌ها خارج کند و به بهانه‌ی حفاظت از محیط زیست و استفاده از کاغذ و کارتون کمتر در بسته‌بندی آن‌ها، شارژر و هدفون را در بسته‌بندی‌های جداگانه به فروش برساند! البته این کار شرکت آمریکایی در ابتدا مورد تمسخر شرکت‌هایی نظیر شیائومی، سامسونگ و… قرار گرفت اما طولی نکشید که سامسونگ هم در این مسیر قدم گذاشت.

پرچم‌داران سامسونگ از سری گلکسی S21 به بعد دیگر هیچ شارژری درون جعبه‌ی خود ندارند که این شامل سری گلکسی S22 و همچنین گلکسی S21 فن ادیشن هم می‌شود. اصلا مشخص نیست چرا ولی شارژر با این ابعادی که دارد می‌تواند حتی در این بسته‌بندی‌های کوچک هم راهی بازار شود. وقتی کسی گلکسی S22 پلاس و اولترا می‌خرد، به احتمال بسیار زیاد هیچ شارژر ۴۵ واتی درون خانه ندارد که آن را شارژ کند. این اتفاق برای خیلی‌های دیگر هم رخ می‌دهد.

با این حال این ترندی بود که مثل حذف جک ۳٫۵ میلی‌متری، توسط اپل ارائه شد و شرکت‌های دیگر هم آن را دنبال کردند. اما نکته‌ی جالب اینجاست که به مرور زمان، حتی گوشی‌های پرچم‌دار اقتصادی هم دیگر از جک ۳٫۵ میلی‌متری یا هندزفری و شارژر بهره نمی‌بردند. می‌دانستیم بالاخره این اتفاق‌ها را با گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی هم شاهد خواهیم بود اما دقیقا مشخص نبود چه‌زمانی. امروز متوجه شدیم که این اتفاق در واقع قرار است همین امسال و طی یکی دو ماه آتی رخ دهد.

 

به‌زودی تمام گوشی‌های سامسونگ بدون شارژر درون جعبه عرضه می‌شود


این‌طور که به نظر می‌رسد، یک سری از خرده‌فروشی‌های اروپایی این موضوع را تأیید کرده‌اند که برخی از گوشی‌های اقتصادی سامسونگ بدون شارژر درون جعبه عرضه خواهند شد. لیستی هم منتشر شد که در آن شاهد نام گوشی‌هایی نظیر گلکسی A13 و A23 بودیم که سامسونگ به‌تازگی از آن‌ها رونمایی کرده است. گلکسی M23 و M33 هم به احتمال زیاد جزء این دسته از گوشی‌ها قرار می‌گیرند اما در این باره مطمئن نیستیم.

سامسونگ هنوز رسما این موضوع را تأیید نکرده است اما اگر این اتفاق طی این مدت رخ ندهد، چند ماه دیگر حتما عملی می‌شود. در واقع در مسیر تحقق آن هستیم و چیزی هم نیست که بگوییم برای عملی شدن آن زمان زیادی نیاز است. به‌خصوص اینکه شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و اپل می‌دانند کاربران دیگر با این قضیه کنار آمده‌اند و پذیرفته‌اند که به محض باز کردن جعبه‌ی گوشی، فقط یک کابل و یک گوشی را مشاهده کنند. البته ما هم به‌عنوان مصرف‌کننده نمی‌توانیم قید خرید گوشی‌های خوب را به خاطر نبود شارژر از جعبه بزنیم چون این هماهنگی برای اعتراض بین کاربران وجود ندارد، به خصوص کاربران اپل. بنابراین این موضوع نمی‌توانید روی ارزش خرید محصولات این دو شرکت تأثیر بگذارد.

با حذف شارژر و هدفونی که پیش از این هم از جعبه‌ی گوشی‌های سامسونگ حذف شده بود، شرکت کره‌ای می‌تواند سود خوبی از فروش گوشی‌های میان‌رده‌ی خود که حاشیه سود کنی هم دارند کسب کند. البته اگر شیائومی، ردمی، پوکو، وان‌پلاس و بسیاری از شرکت‌های چینی دیگر که میان‌رده‌های بسیار خوبی را راهی بازار می‌کنند به همین سیاست خود ادامه داده و شارژرهای پرسرعتی را درون جعبه‌ی گوشی‌های‌شان قرار دهند، قطعا می‌توانند در نزد کاربران، انتخاب ارزشمندتری به حساب بیایند. حال باید دید چه پیش می‌آید.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا فکر می‌کنید حذف شارژر از درون جعبه می‌تواند دلیل خوبی باشد که از برند محبوب خود دست کشیده و به سراغ استفاده از محصولات برند دیگر بروید؟