گورمن: مانیتور جدید اپل احتمالا در کنار مک مینی روز سه‌شنبه معرفی شود

 

 

تقریباً که کمتر از ۴۸ ساعت تا رویداد اپل و رونمایی از محصولات جدید این شرکت فاصله داریم، «مارک گورمن»، تحلیلگر معروف خبرگزاری بلومبرگ در جدیدترین نسخه از خبرنامه‌ی هفتگی «Power On» به این موضوع اشاره کرده که اپل علاوه بر آیفون SE 3 و آیپد ایر، قصد دارد مانیتور جدید خود را به همراه مک مینی به کاربران معرفی کند.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

در روز جمعه، وب‌سایت ۹To5mac گزارش داد که اپل در حال کار بر روی مانیتور استودیو جدید خود با رزولوشن ۷K است. غول فناوری آمریکایی مدت‌هاست که روی این محصول خود کار می‌کند و طبق گفته‌ها این مانیتور از تراشه‌ی A13 Bionic بهره می‌برد. اکنون اما مارک گورمن معتقد است که این شرکت می‌تواند کاربران خود را با یک محصول جدید دیگر آشنا کند. بر اساس گفته‌های او، اپل از نسل جدید مانیتور‌های خود که کار توسعه‌ی آن‌ها را ماه قبل به پایان رسانده احتمالاً در رویداد روز سه‌شنبه رونمایی خواهد کرد.

 

 

او در این باره توضیح می‌دهد: «من احتمال می‌دهم که اپل از نسل جدید نمایشگر‌های خود به‌زودی رونمایی کند، زیرا کار ساخت آن‌ها را اخیراً به پایان رسانده است. باید یادآوری کنم که آخرین مانیتور اپل در سال ۲۰۱۹ و همراه با مک پرو با پردازنده‌ی اینتل رونمایی شد.» اگرچه مارک گورمن درمورد این محصول اطلاعات چندانی ندارد، اما باید دید که اپل می‌تواند بعد از معرفی مانیتور Pro Display XDR در سال ۲۰۱۹ از نسل جدید این محصولات رونمایی کند یا نه.

علاوه بر این‌ها، روزنامه نگار بلومبرگ احتمال می‌دهد که اپل از یک مک مینی با تراشه‌ی M1 پرو یا M2 رونمایی کند، زیرا او اعلام کرده که این محصول اپل نیز آماده معرفی شدن است. وی در ادامه‌ افزود: «من از یک منبع توسعه‌دهنده شنیده‌ام که اپل طی هفته‌های اخیر با یک تراشه‌ی جدید بسیاری از مک‌های خود را مورد آزمایش قرار داده و گفته می‌شود که این تراشه شامل هشت هسته اصلی (چهار هسته کم مصرف و چهار هسته پرمصرف) و ۱۰ هسته GPU است. این‌ها دقیقا مشخصات تراشه‌ی M2 این شرکت است. همچنین غول فناوری آمریکایی این تراشه جدید را روی دستگاه‌های در حال اجرا MacOS 12.3 آزمایش کرده است.»

بار دیگر این تحلیلگر معروف بلومبرگ یادآور شده که اپل ممکن است در ماه‌های بعد (می و ژوئن) از مک‌های جدید خود رونمایی کند. بنابراین اگر اپل در رویداد روز سه‌شنبه خود آی‌مک و مک پرو جدید را معرفی نکند، در ماه‌های بعدی می‌توان شاهد رونمایی از این محصولات بود. در همین راستا بد نیست اشاره کنیم که آی‌مک ۲۷ اینچی احتمالا با نمایشگر mini-LED استفاده شده برای نسل جدید مک‌بوک پرو عرضه خواهد شد. این موضوع اولین بار از سوی «راس یانگ»، تحلیلگر معروف فناوری مطرح شد که در زمینه‌ی شایعه‌های مربوط به نمایشگرهای گجت‌ها سابقه‌ی بسیار خوبی دارد. همچنین او تنها کسی بود که گفت نسل جدید مک‌بوک پرو با نمایشگر ۱۲۰ هرتز عرضه خواهند شد که در نهایت این پیش‌بینی هم به واقعیت تبدیل شد.

 

 

درباره‌ی مک‌ مینی شرکت اپل خبرهای زیادی منتشر نشده است. باید اشاره کرد که آخرین مدل موجود از مک مینی که در سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار شد، در کنار مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو یکی از اولین محصولات کوپرتینویی‌ها بود که به چیپ اختصاصی M1 آن‌ها مجهز شد. در مورد این محصول احتمالی شرکت اپل، مارک گورمن اشاره کرده که قرار است با ظاهری متفاوت‌تر و تعداد درگاه‌های بیشتر نسبت به مدل فعلی تولید شود.

باید خاطر نشان کنیم که در رویداد فردای شرکت اپل علاوه بر مک مینی و آیفون SE 3، احتمالاً شاهد رونمایی از  آیپد ایر ۵ نیز خواهیم بود که از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با نسل قبلی خود نخواهد داشت. با این حال بعضی‌ از منابع از ارائه‌ی این محصول در رنگ‌های جدید خبر داده‌اند که باید ببینیم آیا این شایعه به واقعیت تبدیل می‌شود یا نه. شایعه‌های مختلف حاکی از آن هستند که اپل می‌خواهد برای این تبلت از رویکرد استفاده شده برای نسل ششم آیپد مینی بهره ببرد. این یعنی قرار است آیپد ایر جدید با چیپست قدرتمند A15 از راه برسد. باید دید در رویداد ۱۷ اسفند ماه اپل، چه محصولاتی به کاربران معرفی خواهند شد.