سامسونگ گلکسی S21 FE ؛ نوبرانه جدید سامسونگ ارزش خرید دارد؟

گلکسی S21 FE نوبرانه جدید سامسونگ است و احتمالا کمتر از یک ماه دیگر چشممان به جمالش روشن می‌شود. مدلی که نسبت به نسخه قبلی خود پردازنده و صفحه نمایش بهتری دارد اما دوربین و باتری آن بدون تغییر مانده است. در این گزارش مقایسه‌ای بین گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE داشتیم و می‌خواهیم ببینیم محصول جدید سامسونگ ارزش خرید دارد یا نه. البته درباره قیمت گلکسی S21 FE هنوز نمی‌شود با اطمینان صحبت کرد ولی گمانه‌زنی‌ها از رقم ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان برای این مدل حکایت دارد.

 

 

مقایسه ظاهر گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE


به گزارش فرارو، گلکسی S21 FE ظاهر کوچکتری نسبت به گلکسی S20 FE دارد، اما این تفاوت چندان محسوس نیست. مشخصات افشا شده از گوشی جدید سامسونگ نشان می‌دهد طول گلکسی S21 FE به ۱۵۵.۹ میلیمتر می‌رسد که حدود چهار میلی‌متر کوچک‌تر از نسخه قبلی اندازه دارد. اجازه بدهید چهارمیلیمتر را همان نیم‌سانتی‌متر درنظر بگیریم. یعنی تا وقتی این دو گوشی را با هم در دستانتان نگیرید، متوجه اختلاف طول آن‌ها نمی‌شوید. همچنین عرض و ارتفاع دو مدل یکسان است و به ترتیب ۷۴.۵ و ۸.۴ میلیمتر هستند.

 

مقایسه باتری گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE


گلکسی S21 FE از یک باتری با ظرفیت چهار هزار و ۵۰۰ میلی‌آمپر بهره خواهد برد. ظرفیت باتری در نسخه جدید گوشی‌های فن‌ادیشن سامسونگ تفاوتی با مدل گلکسی S20 FE ندارد. همچنین طبق مشخصات افشا شده از گلکسی S21 FE شارژر این مدل از نوع سریع ۲۵ وات است و ظرف ۳۰ دقیقه ظرفیت باتری گوشی را از صفر به ۴۵ درصد می‌رساند. این بخش از مشخصات گوشی گلکسی S21 FE هم نشان می‌دهد سامسونگ حرف جدیدی برای گفتن ندارد.

 

مقایسه پردازنده گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE


گلکسی S21 FE به پردازنده قدرتمندتری نسبت به نسخه قبلی خود مجهز شده است. سامسونگ برای این مدل از پردازنده Snapdragon ۸۸۸ ۵G استفاده کرده و پردازنده گلکسی S20 FE از نوع Exynos ۹۹۰ است. پردازنده Snapdragon ۸۸۸ ۵G در گلکسی S21 FE عملکردی بهتر خواهد داشت و کمتر از باتری استفاده می‌کند.

 

مقایسه دوربین گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE


گلکسی S21 FE در آیتم دوربین هیچ برتری مقابل گلکسی S20 FE پیدا نمی‌کند. دوربین سه‌گانه این گوشی مجهز به لنز اصلی ۱۲ مگاپیکسل است و کنار آن لنز‌های هشت مگاپیکسلی تله‌فتو و ۱۲ مگاپیکسلی التراواید قرار خواهد گرفت. فوکوس اتوماتیک و لرزشگیر اپتیکال از ویژگی‌های دوربین گلکسی S21 FE به شمار می‌رود که خب تمام این بحث‌ها را می‌توانیم برای گلکسی S20 FE هم داشته باشیم. همچنین کیفیت لنز دوربین سلفی گلکسی S21 FE همان ۳۲ مگاپیکسل نسخه قبلی خواهد بود.

 

مقایسه قیمت گلکسی S21 FE و گلکسی S20 FE


گلکسی S21 FE با نسخه ۲۵۶ گیگابایت، معادل ۸۱۹ یورو در اروپا فروخته خواهد شد. این رقم حدود ۲۰۰ یورو از قیمت گلکسی S20 FE بیشتر است، اما در حال حاضر به این راحتی نمی‌شود درباره نرخ گلکسی S21 FE در بازار خودمان صحبت کنیم. ظرف یکی‌دو روز گذشته حرف از رقم احتمالی ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان برای گلکسی S21 FE به میان آمده و نسخه قبلی این گوشی یعنی گلکسی S20 FE ۴G با حافظه ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایت تقریبا ۱۱.۵ تا ۱۲ میلیون تومان فروخته می‌شود. حالا تصمیم با خودتان است؛ گلکسی S21 FE واقعا ارزش خرید دارد؟