گلکسی زد فولد ۴ پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به زد فولد ۳ سامسونگ دارد

افشاگر‌ی‌های جدید برخی از افشاگران از پیشرفت‌های چشمگیر نسل جدید گوشی‌های پرچم‌دار تاشو سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد ۴ خبر می‌دهند. انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند تاشو در مراسم گلکسی آنپکد ماه اگوست سامسونگ (مرداد ماه) همراه با گلکسی زد فلیپ ۴ و هدفون بی‌سیم گلکسی بادز پرو ۲ معرفی و روانه‌ی بازار شود.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، گوشی جدید پرچم‌دار غول فناوری کره‌ای در راه است. این شرکت بزرگ و موفق حوزه‌ی تکنولوژی تصمیم دارد تا در ماه اگوست (مرداد ماه) از دو گوشی تاشوی گلکسی زد فولد و زد فلیپ ۴ به همراه هدفون بی‌سیم گلکسی بادز پرو ۲ رونمایی و آن‌ها را برای فروش در اختیار کاربران قرار دهد. افشاگری‌های TheGalox_، نشان می‌دهد که گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ پیشرفت چشمگیری نسبت به نسل قبلی خود خواهد داشت که از جمله‌ی آن می‌توان به نمایشگرش اشاره کرد.

 

 

باید خاطر نشان کنیم که گلکسی زد فولد ۲، فولد ۳ و گوشی اوپو فایند N از یک محافظ شیشه‌ای نازک به جای پلاستیک روی صفحه‌نمایش بهره می‌برند و شرکت شیشه‌سازی آلمانی Schott کار ساخت محافظ نمایشگر گلکسی زد فولد ۳ را بر عهده دارد. این افشاگر همچنین اعلام کرده که گلکسی زد فولد ۴ باریک‌تر از زد فولد ۳ خواهد بود. ابعاد گوشی زد فولد ۳ در حدود ۶.۴ میلی‌متر است، این در حالی است که ابعاد نسل جدید این گوشی‌ها در حدود ۶.۹ میلی‌متر تخمین زده می‌شود.

همچنین طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، گلکسی زد فولد سامسونگ از جایگاه اختصاصی قلم S-Pen بهره می‌برد که شباهت زیادی با گلکسی S22 اولترا دارد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، جایگاه قلم S Pen ویژگی اختصاصی گوشی‌های سری نوت بود. اما اگرچه سامسونگ خبر کنار گذاشتن این گوشی‌ها را رسما اعلام نکرده، اما تمام شواهد از مرگ سری نوت خبر می‌دهند. در همین رابطه، باید به بهره‌گیری گلکسی S22 اولترا از این ویژگی اشاره کنیم که به همین خاطر به نوعی جانشین سری نوت محسوب می‌شود. سال گذشته گلکسی زد فولد۳ و گلکسی S21 اولترا با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen معرفی شدند اما در بدنه‌ی آن‌ها فضای مختص این قلم وجود نداشت. همین موضوع باعث شد که عملا اکثریت کاربران از این قابلیت استفاده نکنند.

باید خاطر نشان کنیم که این شرکت کره‌ای در کنار گلکسی زد فولد ۳ از یک کیس محافظ هم رونمایی کرد به کاربران اجازه می‌داد قلم S Pen را درون آن قرار دهند. اما این کیس مشکلات زیادی داشت و با اعتراضات زیادی روبه‌رو شد. اگرچه دیگر کیس‌های مختص این کار بهتر هستند، اما در نهایت هیچ‌کدام از آن‌ها ایدئال محسوب نمی‌شوند. اگرچه قرار دادن جایگاه اختصاصی قلم S-Pen خبر خوبی برای کاربران این گوشی‌هاست، اما باید دید که با توجه به تخت بودن نمایشگر گوشی این قلم چگونه در آن تعبیه خواهد شد.

افشاگران می‌گویند که قرار است این گوشی هوشمند پرچم‌دار از طراحی مشابه دوربین گلکسی S22 اولترا بهره ببرد. همچنین گفته می‌شود که سامسونگ قصد دارد تا از یک لولای جدید و کوچک‌تر نسبت به لولای قبلی در این گوشی هوشمند استفاده کند. باید اشاره کنیم که پیش‌تر تصاویر مفهومی از این گوشی هوشمند در فضای مجازی منتشر شده بود. طبق این تصاویر، همانند پرچم‌دار تاشوی نسل قبلی یعنی گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فولد ۴ هم از یک دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره می‌برد. همچنین در این تصاویر لبه‌های اطراف نمایشگر خیلی ضخیم نبودند.

علاوه بر این، تغییری که شما در گوشی گلکسی زد فولد ۴ متوجه خواهید شد، ماژول دوربین عقب است. در همین راستا، تصاویر منتشر شده ماژول‌های جداگانه‌ای را نشان می‌دادند که بیرون‌زدگی زیادی داشت و مطمئناً در این محل گرد و غبار زیادی جمع خواهد شد. اسکنر اثر انگشت روی دکمه‌ی پاور این گوشی ادغام شده و پشت گوشی طراحی منحنی شکلی دارد که باعث می‌شود کاربران آن را راحت‌تر در دست نگه داشته باشند. در گزارشی به این موضوع پرداخته شده که که هر دو نمایشگر گلکسی زد فولد ۴ از نظر اندازه تفاوتی با نسل قبلی ندارند. اکنون که بحث در مورد مشخصات گوشی‌های هوشمند تاشوی سامسونگ داغ شده، می‌توان انتظار داشت که در روز‌های آینده اخبار بیشتر و ذقیق‌تری از این گوشی‌ها منتشر شود.