کلید اکشن در آیفون ۱۵ پرو چگونه کار می‌کند؟

 

اپل همانطور که انتظار می‌رفت از آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس با کلید اکشن رونمایی کرده که در این مطلب به کاربردهای این کلید می‌پردازیم.

در ادامه این مقاله با سپهر دیجیتال همراه باشید.

اپل دقایقی پیش از محصولات سخت‌افزاری جدید خود اعم از گوشی‌های سری آیفون ۱۵، اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا رونمایی کرده است. بیشتر امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این محصولات را در خبرهایی که قبل از رونمایی رسمی آن‌ها منتشر شده بودند خواندیم که یکی از آن‌ها، کلید اکشن بوده است. البته در رابطه با این کلید اطلاعات زیادی در اختیار نداشتیم اما حالا خوشبختانه این اطلاعات را به لطف اپل به دست آورده‌ایم.

کلید اکشن حالا جایگزین کلید سایلنت شده که سال‌ها در گوشی‌های اپل حضور داشت. این کلید جدید قابل برنامه‌ریزی است به این معنا که می‌توانید در تنظیمات گوشی، انجام کارهای مختلف را به آن محول کنید. این کلید حالا قادر است کارهای مختلفی از جمله اجرای دوربین، آغاز ضبط‌کننده‌ی صدا، باز کردن یادداشت یا هر میانبر دیگری که بخواهید را انجام دهد. البته این کلید در حالت پیش‌فرض وظیفه‌ی همان کلیدی را انجام می‌دهد که جایگزینش شده، یعنی آیفون را بین حالت‌های لرزش و صدا سوییچ می‌کند.

این کلید در اپل واچ اولترا هم تعبیه شده است که در واقع ایده‌ی تعبیه‌ی آن در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس هم از همان گرفته شده است. توجه داشته باشید این قابلیت در آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس در دسترس نیست چرا که اپل ترجیح داده در این گوشی‌ها از همان کلید سایلنت قدیمی استفاده کند.

کلید اکشن آیفون ۱۵ پرو اگرچه خیلی کوچک است اما بعد از سال‌ها، یک تغییر جزئی اما مهم در شکل ظاهری بیرونی آیفون‌های مدل پرو به وجود آورده است. کلید اکشن جز مواردی که گفته شده، کاربرد دیگری ندارد و در واقع به سلیقه‌ی کاربر بستگی دارد که برای انجام چه کاری آن را تنظیم کند.

 

مطالب بیشتر در سایت سپهردیجیتال

کلیدواژه : آیفون 15اپلاپل apple