واتساپ قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه را طی هفته‌های آتی به اندروید و iOS می‌آورد

 

 

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، به نظر می‌رسد قابلیت مورد انتظار پشتیبانی از چند دستگاه قرار است به‌زودی به واتساپ اندروید و iOS اضافه شود.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

تا کنون خبرهای زیادی در رابطه با قابلیتی بسیار کاربردی در واتساپ منتشر شده است. قابلیتی که متأسفانه شاهد انتشار رسمی آن نبوده‌ایم چرا که در مرحله‌ی تست قرار داشته است. اما اینطور که به نظر می‌رسد، به‌زودی شاهد عرضه‌ی آن به نسخه‌ی رسمی واتساپ خواهیم بود. این قابلیت همان پشتیبانی از چند دستگاه است به این صورت که دیگر نیازی نیست حتما برای کار کردن با واتساپ کامپیوتر، گوشی‌مان آنلاین باشد. با خیال راحت می‌توانید از این اپلیکیشن بدون نیاز به آنلاین بودن با گوشی کار کنید.

این قابلیت بسیار کاربردی و مهم است. اما نمی‌دانیم چرا واتساپ زودتر از این‌ها دست به کار نشد. البته باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که حدودا ۸ ماه، این قابلیت در مرحله‌ی تست و بررسی قرار داشت و بعدا برای کاربران نسخه‌ی بتای واتساپ در دسترس قرار گرفت. اما امنون به صورت رسمی برای نسخه‌ی عمومی واتساپ عرضه می‌شود. لازم به ذکر است طبق توضیحات ارائه شده در وب‌سایت WABetaInfo، کاربران iOS باید اواخر همین ماه میلادی این قابلیت و چند قابلیت دیگر و کاربران اندروید هم در ماه آوریل آن را دریافت کنند.

با دریافت این قابلیت، چهار دستگاه می‌توانند به صورت همزمان به حساب کاربری واتساپ شما دسترسی داشته باشند تا بدین ترتیب کاربران در هر شرایطی با هر دستگاهی بتوانند با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنند. مهم‌ترین نکته هم در رابطه با این قابلیت، عدم نیاز به گوشی هوشمند (غالبا به عنوان دستگاه اصلی) برای اتصال به حساب کاربری از طریق یک دستگاه دیگر است.

 

 

یک مورد دیگر هم که قرار است به‌زودی و طی آپدیت‌های جدید برای واتساپ عرضه شود، بهبود سرعت ورود به حساب کاربری است. در حال حاضر وقتی وارد حساب خود می‌شوید خیلی زمان می‌برد تا پیام‌ها دانلود شوند. اما ظاهرا واتساپ در حال کار روی این موضوع است تا بتواند سرعت انجام این فرایند را افزایش دهد.

به خاطر داشته باشید برخی از قابلیت‌های واتساپ شاید برای نسخه‌ی وب آن عرضه نشود. از جمله این موارد می‌توان به پیش‌نمایش لینک‌های ارسالی، بررسی لحظه‌ای لوکیشن، استیکرها و مواردی مثل آن اشاره کرد. اما طبق آنچه که می‌دانیم، شرکت قصد عرضه‌ی این قابلیت‌ها را دارد بنابراین جای نگرانی نیست.

از آن‌جایی که این قابلیت خیلی مورد نیاز است و در پیام‌رسان‌های رقیب هم وجود دارد، شاید با خود بپرسید چرا تاکنون واتساپ از آن بهره نمی‌برد؟ پاسخ، رمزنگاری سراسری است. قبل از اینکه قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه به واتساپ اضافه شود، برای اینکه پیام‌ها به صورت سراسری رمزنگاری شوند، واتساپ یک کلید هویت برای حساب کاربری شما در نظر می‌گرفت که درون گوشی‌تان ذخیره می‌شد. وقتی گوشی‌تان در صورت اتمام شارژ باتری یا هرچیز دیگری از دسترس خارج می‌شد و اتصالی با اینترنت نداشت، پیام‌ها هم رمزنگاری نمی‌شدند به همین خاطر اجازه‌ی چت کردن به شما داده نمی‌شد. حتی روی دستگاهی دیگر.

اما با این تغییرات جدیدی که اعمال شده، خوشبختانه هر دستگاهی که به حساب کاربری واتساپ شما متصل است، کلید هویت مخصوص به خود را دارد و پیام‌ها درون همان دستگاه به صورت سراسری رمزنگاری می‌شوند. بنابراین دیگر نیازی به گوشی نخواهید داشت که دائما آنلاین باشد. در این صورت هم امنیت محفوظ می‌ماند و هم اینکه سهولت کار بیشتر می‌شود. فقط به خاطر داشته باشید برای اتصال دستگاه‌های دیگر به حساب کاربری خود، احتمالا نیاز دارید یک کد را اسکن کنید. یعنی برای اتصال اولیه به گوشی نیاز خواهد بود.

کلیدواژه : iosاندرویدواتساپ