واتساپ رابط جدید دوربین برای کاربران اندروید را آزمایش می‌کند

 

واتساپ به تازگی با ویژگی‌های جدیدی مانند آزمایش امکان ارسال فایل تا سقف حداکثر ۲ گیگابایت، در حال بهینه‌سازی ویژگی‌ها و بهبود عملکردش بوده است. این اپلیکیشن پیام‌رسان متعلق به شرکت متا هم اکنون در گوگل پلی بیش از ۵ میلیارد بار دانلود شده که با این وجود می‌توان آن را به عنوان محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در جهان به شمار آورد. در همین راستا این شرکت قصد دارد تا رابط جدید دوربین واتساپ که از ماه‌ها قبل در دسترس کاربران iOS قرار گرفته بود را برای کاربران اندرویدی به ارمغان بیاورد.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که برخی کاربران جدیدترین نسخه‌ی بتای اندروید واتساپ یک رابط جدید دوربین را در این پلتفرم مشاهده کرده‌اند که تغییراتی را به همراه داشته است. این تغییرات شامل یک ظاهر جدید در هنگام انتخاب فایل از گالری نیز می‌شود که در بالای آن دو برگه «گالری» و «فایل‌های اخیر» (Recent) قرار دارد. به علاوه، نوار انتخاب فایل‌ها که با حذف در iOS باعث شکایت کاربران شده بود، ظاهرا در نسخه اندروید و این رابط جدید، همچنان وجود دارد.

 

 

اگر شما از کاربران عمومی واتساپ هستید، باید به اطلاعتان برسانیم که این قابلیت هنوز به صورت عمومی منتشر نشده و تنها کاربران نسخه‌ی بتای این اپلیکیشن می‌توانند از آن بهره ببرند. اما احتمال می‌رود که قابلیت در نهایت در اختیار عموم کاربران قرار بگیرد. حتی شایعاتی وجود دارد که رابط جدید دوربین همراه با قابلیت افزایش ظرفیت اشتراک‌گذاری فایل تا ۲ گیگابایت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا بدین ترتیب ارسال و دریافت عکس‌های باکیفیت از این پس برای کاربران اندرویدی واتساپ آسان‌تر از قبل شود.

همان‌طور که می‌دانید، پیام‌رسان واتساپ در مقایسه با سایر رقبای خود نظیر تلگرام سرعت توسعه و پیشرفت کندی دارد و بسیاری از کاربران آن هم از این موضوع گله‌مند هستند. این شرکت برای اضافه کردن یک قابلیت بسیار معمولی اما کاربردی زمان زیادی را صرف می‌کند و معمولا قابلیت‌های جدیدی که به پلتفرم اضافه می‌شوند، الگوبرداری شده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر است. این موضوعات با توجه به نامحدود بودن منابع مالی این پیام‌رسان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می‌رسد. جدا از این موضوع، این پلتفرم محبوب در طی ماه‌های اخیر روی قابلیت‌های کاربردی زیادی کار می‌کند و قصد دارد که آن‌ها را در اختیار کاربرانش قرار دهد که در ادامه به بررسی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

 

طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، واتساپ در به‌روزرسانی‌ آینده برای کاربران اندرویدی خود قصد دارد تا قابلیت توقف و از سرگیری مجدد ضبط پیام صوتی را به این پلتفرم اضافه کند. پیش از آن نیاز بود تا کاربران به طور پیوسته پیام‌های صوتی خود را ضبط کنند و در صورت نارضایتی از فرستادن آن صرف نظر کنند. اما با این قابلیت بسیار کاربردی، کاربران اکنون می‌توانند در حین ضبط پیام‌های صوتیشان آن را متوقف کنند و پس از مدتی ضبط مجدد آن را از سر بگیرند. گفته می‌شود که این قابلیت به‌زودی در اختیار کاربران اندرویدی این اپلیکیشن قرار می‌گیرد.

 

 

همچنین این اپلیکیشن متعلق به متا، در حال کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربر امکان می‌دهد بین پیام‌ها جست‌و‌جو کند. در نسخه‌ی ۲.۲۲.۶.۳ واتساپ بتا، گزینه‌ای وجود دارد که به کاربر اجازه می‌دهد بین پیام‌ها جست‌و‌جو کند. اگرچه در نگاه اول این قابلیت کاملا شبیه به همین قابلیت سرچ کنونی است که در واتساپ وجود دارد اما تفاوت عمده‌ی آن در این است که دیگر مجبور نیستید روی سه نقطه‌ی بالا-راست هر صفحه کلید کنید. این‌بار به صورت مستقیم از صفحه‌ی اطلاعات هر شخص یا گروه می‌توانید چیزی را که نیاز دارد جست‌و‌جو کنید.

باید خاطر نشان کنیم که واتساپ در ادامه‌ی روند خوب خود قصد دارد یک ویژگی جدید را در اختیار کاربران پرشمارش قرار دهد و این قابلیت ایجاد نظرسنجی در چت‌های گروهی است که می‌تواند یک ویژگی مطلوب برای بسیاری از کاربران باشد. به لطف قابلیت ایجاد نظرسنجی‌، کاربران می‌توانند درباره‌ی مسائل مختلف در چت‌های گروهی نظرسنجی ایجاد کنند و سایر کاربران به آن رأی دهند.

کلیدواژه : واتساپ