هشدارهای امنیتی جیمیل به ما چه می‌گویند؟

 

هشدارهای امنیتی ورود به جیمیل یا همان Gmail’s Login Security Warning Alerts می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند؛ اما آیا غیرفعال کردن آن‌ها ایده خوبی است؟

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

هنگامی که از یک دستگاه جدید یا یک مکان جدید به حساب گوگل خود دسترسی پیدا می‌کنید، احتمالاً یک هشدار امنیتی برای ورود به سیستم دریافت خواهید کرد که از شما می‌پرسد آیا به تازگی وارد سیستم (حساب گوگل) خود شده‌اید و یا خیر. از نظر گوگل ورود به اکانت گوگل از یک مکان یا دستگاه جدید همیشه غیرعادی است.

 

 

اگر در اکثر اوقات از دستگاه‌های جدید وارد حساب گوگل خود می‌شوید و یا کوکی‌های مرورگر خود را پاک می‌کنید، این هشدارها می‌توانند برای شما آزاردهنده باشند و از شما بخواهند که به صورت مرتب از همان دستگاه قبلی وارد حساب خود شوید. بنابراین در ادامه این مقاله به آن چیزی که کاربران جیمیل باید در مورد این هشدارهای امنیتی بدانند، نگاهی دقیق می‌اندازیم.

همان‌طور که متوجه شده‌اید، موضوع این مقاله از دیجی‌کالا مگ نقد و بررسی دقیق هشدارهای امنیتی ورود به جیمیل است. به علت اهمیت بالای این قضیه، پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مقاله جالب همراهی نمایید و در نهایت نظرات خود را برای ما در این رابطه بنویسید.

 

غیرفعال کردن هشدار امنیتی ورود به سیستم گوگل


 

در گذشته غیرفعال کردن هشدارها یا تغییر تنظیمات امنیتی ورود به سیستم گوگل با باز کردن جیمیل و سپس اسکرول کردن به پایین صفحه و کلیک کردن روی Details امکان‌پذیر بود. با کلیک بر روی این مورد، یک پنجره به اسم Activity Information با گزینه‌هایی باز می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد تا هشدارهای امنیتی ورود به سیستم را تغییر دهند و یا غیرفعال کنند.

موارد بالا هنوز هم وجود دارند، اما گزینه غیرفعال کردن این هشدارها دیگر در دسترس شما نیست. در عوض، موارد بالا فقط اطلاعاتی در مورد ورودهای اخیر از جمله دستگاه ورود، زمان و مکان دستگاه را به شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از این اطلاعات برای تعیین این که آیا شخص دیگری به حساب شما دسترسی دارد و یا خیر استفاده کنید. در حقیقت شما نمی‌توانید هشدارهای مربوط به ورودهای جدید را غیرفعال کنید.

با استفاده از منوی Security حساب گوگل خود، کاربران جیمیل می‌توانند دستگاه‌هایی که در حال حاضر وارد حساب‌های خود شده‌اند را بررسی کرده و احراز هویت دو مرحله‌ای یا ۲FA را فعال کنند.

 

 

با این حال گوگل دیگر هیچ گزینه امنیتی ارائه نمی‌دهد که به شما امکان دهد تا هشدارهای امنیتی ورود به سیستم را به طور کامل غیرفعال کنید. این کار احتمالاً تضمین می‌کند که اگر حساب کاربری شما در خطر باشد، هشداری از طرف گوگل دریافت خواهید نمود. در دستگاه‌های اندرویدی این امکان وجود دارد که تنظیمات اعلان (نوتیفیکیشن) گوگل خود را تغییر دهید، تا زمانی که گوگل ورودهای جدید به حساب شما را شناسایی می‌کند، دیگر اعلان‌ دریافت نکنید.

اگر اعلان‌ها را غیرفعال کنید، همچنان اعلان‌های ایمیلی درباره ورود به سیستم جدید را دریافت خواهید کرد، اما سایر اعلان‌ها را در تلفن یا سایر دستگاه‌های خود دریافت نخواهید کرد. در حقیقت شما باید به صورت دستی تنظیمات اعلان خود را برای هر دستگاهی که با آن وارد حساب جیمیل خود شده‌اید، تغییر دهید.

 

چرا برخی افراد هشدار امنیتی ورود به سیستم جیمیل را فعال نگه می‌دارند؟


 

در حالی که هشدارهای امنیتی می‌توانند آزاردهنده باشند، اما هدف ارزشمندی را دنبال می‌کنند. هدف اصلی آن‌ها ایمنی حساب‌های جیمیل در برابر هکرها و مجرمان سایبری و هر کسی است که مالک آن حساب کاربری نباشد. به طور خلاصه مدیریت هویت و دسترسی به معنای کنترل افرادی است که به یک شبکه یا حساب کاربری دسترسی دارند. در واقع کاربر باید ادعای خود را مبنی بر صاحب یک اکانت جیمیل بودن، تأیید کند.

رمز عبور نوعی از مدیریت هویت و دسترسی است. در واقع رمز عبور تضمین می‌کند که فقط افراد مجاز و خاصی می‌توانند از یک حساب کاربری استفاده کنند. در مورد برنامه‌ای مانند جیمیل شخص مجاز، مالک حساب و هر کسی است که رمز عبور را داشته باشد. هشدارهای ورود به سیستم راه دیگری برای انجام مدیریت هویت و دسترسی هستند. با هشدار دادن به صاحب حساب در مورد ورودهای جدید، می‌توانید مانع دسترسی هکری که رمز عبور حساب را می‌داند، به حساب خود شوید.

یکی دیگر از انواع محبوب مدیریت هویت و دسترسی، ۲FA (احراز هویت دو مرحله‌ای) است. این سیستم‌‌های امنیتی از کاربران می‌خواهند تا هنگام ورود به یک حساب کاربری، دو شکل شناسایی را ارائه دهند. برای اکثر سایت‌ها و کسب‌وکارها، احراز هویت دو مرحله‌ای به این معنی است که ورود به سیستم نیاز به رمز عبور شما و یک کد ارسال شده به حساب یا دستگاه دیگری دارد. بسیاری از سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین از کدهایی استفاده می‌کنند که از طریق پیام متنی به تلفن‌ها برای احراز هویت دو مرحله‌ای ارسال می‌شوند.

مانند گذرواژه‌ها و اعلان‌های ورود به سیستم، ۲FA به شما کمک می‌کند تا وقتی وارد حساب‌های خود می‌شوید، واقعاً همان کسی باشید که ادعا می‌کنید. از آن جایی که جرایم سایبری هر روز در حال افزایش هستند، احتمالا این تکنیک‌های مدیریت هویت و دسترسی در آینده بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

 

جمع‌بندی


 

هشدارهای ورود به سیستم جیمیل، هر زمان که از یک دستگاه جدید وارد حساب‌های جیمیل خود می‌شویم، ظاهر می‌شوند. هدف آن‌ها محافظت از ما در برابر دسترسی‌های غیرمجاز است. این هشدارها راه‌حل گوگل برای جلوگیری از هک شدن حساب گوگل کاربران است. بهتر است بدانید که در حال حاضر نمی‌توانید آن را غیرفعال کنید. با این حال این امکان وجود دارد که اعلان‌های گوگل را که هشدار امنیتی برای ورود به سیستم برای شما ارسال می‌کنند، خاموش کنید.

نظرات و مشکلات خود را در رابطه با هشدارهای امنیتی ورود به جیمیل، برای ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ به صورت کامل در ادامه همین مطلب شرح دهید.