نخستین رندرهای سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۴ را ببینید

مدتی قبل رندرها و مشخصات گوشی اکسپریا ۱ مارک ۴ فاش شد و حالا به لطف افشای تصاویر و مشخصات سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۴ می‌توانیم به جزئیات این گوشی میان‌رده بپردازیم.

با سپهردیجیتال همراه باشید.

 

اول از همه باید بگوییم که مانند اکسپریا ۱ مارک ۴، طراحی این گوشی میان‌رده هم نسبت به نسل قبلی با تغییر چندانی روبرو نشده است. گفته می‌شود سونی برای آن از نمایشگر ۶ اینچی استفاده کرده و با توجه به اینکه اشاره‌ای به ۱۲۰ هرتزی بودن این نمایشگر نشده، احتمالا مانند نسل قبلی بار دیگر با رفرش ریت ۶۰ هرتز روبرو خواهیم شد. این در حالی است که در حال حاضر بیشتر گوشی‌های میان‌رده از نمایشگرهای مبتنی بر رفرش ریت ۹۰ یا ۱۲۰ هرتز بهره می‌برند.

 

 

لبه‌های بدنه‌ی این گوشی کاملا تخت هستند و در پنل پشتی آن دوربین سه‌گانه دیده می‌شود. حسگر اثر انگشت در لبه‌ی کناری تعبیه شده و همچنین باید به وجود جک هدفون در بدنه اشاره کنیم. ابعاد سونی اکسپریا ۱۰ مارک ۴ به ۱۵۳.۳ در ۶۷.۳ در ۸.۴ می‌رسد و این یعنی حتی از نظر ابعاد هم تفاوت خاصی با نسل قبلی خود ندارد. ظاهرا کاربران برای خرید این گوشی باید به ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی بسنده کنند. با توجه به رویکرد سونی در چند سال اخیر، از نظر سخت‌افزاری هم نباید انتظار زیادی از این گوشی داشته باشیم.