ظرفیت باتری گلکسی زد فولد ۴ ممکن است پایین‌تر از انتظار باشد

 

یکی از سازمان‌های استاندارد مستقر در کره جنوبی چند روز قبل بخشی از مشخصات دو باتری استفاده در گوشی گلکسی زد فولد ۴ را فاش کرد. همانطور که احتمالا می‌دانید گوشی‌های تاشو به دلیل مکانیسمی که دارند از دو باتری بهره می‌برند. با این حالا در اطلاعات ارائه شده از طرف این سازمان جزئیات چندان مفیدی مطرح نشده است. حالا سایت GalaxyClub که در زمینه‌ی انتشار شایعات و گزارش‌های مربوط به گوشی‌های سامسونگ سابقه‌ی زیادی دارد، توانسته ظرفیت دو باتری موجود در این گوشی را به دست آورد.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

بر اساس اطلاعات ارائه شده، یکی از باتری‌های درون بدنه‌ی گلکسی زد فولد ۴ از ظرفیت ۲۰۰۲ میلی‌آمپر ساعت و دیگری از ظرفیت باتری ۲۲۶۸ میلی‌آمپر ساعت بهره می‌برد. این یعنی مجموع ظرفیت دو باتری موجود در بدنه‌ی این گوشی به ۴۲۷۰ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد که در نتیجه از نظر ظرفیت باتری حقیقی تفاوتی با زد فولد ۳ ندارد. باید خاطرنشان کنیم که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، گلکسی زد فولد ۴ از بدنه‌ی باریک‌تری بهره می‌برد. به همین خاطر همین ثابت ماندن ظرفیت باتری در حقیقت خبر خوبی به حساب می‌آید. در ابتدا برخی می‌گفتند که سامسونگ به دلیل کاهش ضخامت بدنه، چاره‌ای جز کاهش ظرفیت باتری ندارد که خوشبختانه چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.

 

 

در رابطه با دوربین اصلی گلکس زد فولد ۴ هم باید بگوییم که بر اساس اعلام یکی از افشاگران، این دوربین مبتنی بر همان سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده شده برای گلکسی S22 اولترا خواهد بود. هنوز در رابطه با تاریخ معرفی این گوشی نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم ولی به نظر می‌رسد در تابستان امسال شاهد رونمایی از جدیدترین گوشی تاشوی این شرکت خواهیم بود. سامسونگ طی چند سال گذشته توجه ویژه‌ای به گوشی‌های تاشوی خود نشان داده و به همین خاطر مثلا نسل سوم این گوشی‌ها از دوام بهتر و امکانات جذاب‌تری بهره می‌برند.

ظاهرا در کنار این دوربین هم باید انتظار بهره‌گیری از دوربین اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی و تله‌فوتو ۱۰ مگاپیکسلی خواهیم بود. این در حالی است که بسیاری از کاربران از کیفیت دوربین‌های استفاده شده برای زد فولد ۳ چندان راضی نبودند و به همین خاطر بدون شک زد فولد ۴ در زمینه‌ی کیفیت عکاسی می‌تواند عملکرد بسیار بهتری را ارائه کند. در رابطه با دوربین سلفی قرار گرفته در نمایشگر بیرونی هم باید انتظار استفاده از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی را به جای سنسور ۴ مگاپیکسلی داشته باشیم. همانطور که احتمالا می‌دانید زد فولد ۳ برای نمایشگر بیرونی از دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده می‌کند که به دلیل محدودیت‌های این فناوری، سامسونگ از سنسور کوچکی استفاده کرد. حالا که قرار است سنسور بزرگ‌تری مورد استفاده قرار بگیرد، مشخص نیست که آیا بار دیگر شاهد استفاده از دوربین زیر نمایشگر خواهیم بود یا نه.

 

 

در رابطه با گوشی‌های تاشوی سامسونگ همچنین باید بگوییم که این شرکت قصد دارد آمار فروش زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ را به دو برابر نسل قبلی آن‌ها برساند. سامسونگ به لطف عرضه‌ی گسترده‌ی این گوشی‌ها در بازارهای مختلف توانسته بخش بسیار بزرگی از این بازار را از آن خود کند. با وجود اینکه طی ماه‌های گذشته شرکت‌های زیادی وارد بازار گوشی‌های تاشو شده‌اند، ولی بیشتر این گوشی‌ها صرفا راهی بازار چین شده‌اند. به همین خاطر کاربرانی که ساکن کشورهای مختلف هستند و می‌خواهند گوشی تاشو بخرند چاره‌ای جز انتخاب از بین گوشی‌های تاشوی سامسونگ ندارند.

در مورد قیمت نسل جدید گوشی‌های تاشوی سامسونگ هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم. همانطور که احتمالا می‌دانید سال گذشته گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ به ترتیب با قیمت ۱۸۰۰ و ۱۰۰۰ دلار راهی بازار شدند. با وجود اینکه برخی منابع از کاهش قیمت نسل جدید این گوشی‌ها خبر داده‌اند، اما به نظر می‌رسد نباید انتظار کاهش قیمت زیادی را داشته باشیم زیرا هزینه‌های تولید گوشی‌های تاشو همچنان بالا است. از سوی دیگر شایعاتی در مورد بهره‌گیری گلکسی زد فولد ۴ از جایگاه قلم S Pen منتشر شده بود که حالا طبق خبرهای جدید، نباید انتظار عملی شدن چنین مشخصه‌ای را داشته باشیم و از نظر ظاهری هم این گوشی تفاوت زیادی با نسل قبلی خود نخواهد داشت.

در هر صورت به نظر می‌رسد سامسونگ نسبت به موفقیت جدیدترین گوشی‌های تاشوی خود به شدت امیدوار است و باید ببینیم آیا این گوشی‌ها واقعا می‌توانند نسبت به نسل قبلی توجهات بیشتری را جلب کنند یا نه.