شیائومی نسخه‌ی جهانی رابط MIUI 13 را به‌زودی عرضه می‌کند


این‌طور به نظر می‌رسد که شیائومی می‌خواهد نسخه‌ی جهانی رابط کاربری MIUI 13 خود را که پیش‌تر در چین شاهد رونمایی از آن بودیم، اواخر این ماه میلادی عرضه کند.

هم‌زمان با رونمایی از گوشی‌های سری شیائومی ۱۲، شرکت چینی از جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری خود تحت عنوان MIUI 13 هم رونمایی کرد. این اتفاق اواخر ماه دسامبر سال گذشته رخ داد و فقط کاربران گوشی‌های چینی به آن دسترسی داشتند چرا که گوشی‌هایی که در این کشور عرضه می‌شوند اندکی با مدل‌های جهانی فرق دارند و در نتیجه شرکت چینی به کمی زمان نیاز داشت تا نسخه‌ی جهانی MIUI 13 را آماده کند.

به نظر می‌رسد این زمان به سر آمده و شیائومی برای آماده‌سازی این رابط کاربری برای گوشی‌هایی که در خارج از چین به فروش می‌رسند فقط یک ماه زمان نیاز داشت. به‌تازگی شاهد انتشار تیزری هم از این رابط کاربری بودیم که نشان می‌دهد قطعا این اتفاق رخ خواهد داد.

این‌طور که گفته می‌شود، عرضه‌ی رسمی نسخه‌ی جهانی MIUI 13 باید در تاریخ ۲۶ ژانویه (یک هفته‌ی دیگر) رخ دهد. شرکت چینی همچنین اعلام کرد در طول رویداد معرفی نسخه‌ی جهانی این رابط، از گوشی‌های سری ردمی نوت ۱۱ هم برای بازارهای بین‌المللی رونمایی خواهد کرد. حتی صفحه‌ی رسمی MIUI در توییتر هم ساعاتی بعد از انتشار این تیزر توسط شیائومی به این موضوع اشاره کرد.

در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های شیائومی آپدیت اندروید ۱۲ مبتنی بر رابط کاربری MIUI 13 را دریافت کرده‌اند که البته تمام آن‌ها نسخه‌ی چینی هستند. اما انتظار می‌رود به محض شروع فرایند انتشار این آپدیت برای گوشی‌های بین‌المللی، محصولات واجد شرایط با اولویت پرچم‌دار، خیلی زود به آن دسترسی داشته باشند.

طبق اعلام رسمی خود شیائومی، بسیاری از گوشی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ در خارج از بازار چین عرضه شدند این آپدیت را در سه‌ماه نخست سال جاری میلادی دریافت خواهند کرد. بنابراین باید انتظار داشته باشیم از ماه فوریه، روند انتشار آپدیت آغاز شود.