ساخت گلکسی S22 فن ادیشن احتمالا لغو شده است

 

در سال ۲۰۲۰ سامسونگ از گلکسی S20 فن ادیشن رونمایی کرد که به لطف قیمت مناسب و ویژگی‌های جذاب توجه گسترده‌ای جلب کرد. اما اندکی قبل، پس از مدت‌ها تأخیر و انتظار بالاخره نسل بعدی این گوشی از راه رسید که از همان ابتدا مشخص بود که نمی‌تواند موفقیت نسل قبلی را تکرار کند. حالا بر اساس برخی گزارش‌ها، به نظر می‌رسد سامسونگ توسعه‌ی گلکسی S22 فن ادیشن را کنار گذاشته و احتمالا این گوشی هیچ‌وقت راهی بازار نخواهد شد.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

با وجود اینکه هنوز ماه‌ها تا معرفی گوشی جدید فاصله داریم، اما همان‌طور که احتمالا می‌دانید توسعه‌ی یک گوشی فرایند بسیار زمان‌بری است و باید از ماه‌ها قبل کارهای مختلفی در این راستا انجام شود. به‌طور مشخص، گفته می‌شود سامسونگ برای فریم‌ور این گوشی هنوز هیچ کاری انجام نداده که خبر نگران‌کننده‌ای برای افراد چشم‌انتظار گلکسی S22 فن ادیشن محسوب می‌شود.

در رابطه با تراشه‌ی موجود در این گوشی هم گزارش‌های ضد و نقیضی مطرح شده و مثلا در یکی از گزارش‌ها احتمال بهره‌گیری از تراشه‌ی مدیاتک مطرح شده ولی در یکی دیگر از گزارش‌ها آمده که احتمالا این گوشی با چیپست اگزینوس راهی بازار می‌شود. روی هم رفته موقعیت این گوشی ما را تا حدی به یاد سری گلکسی نوت می‌اندازد. بنابراین ممکن است S22 فن ادیشن بار دیگر با تأخیر بسیار زیادی به دست کاربران برسد و از طرف دیگر شاید مانند سری نوت دیگر هیچ‌وقت راهی بازار شود.

 

 

در هر صورت ممکن است روند توسعه‌ی این گوشی در مراحل اولیه قرار داشته باشد و به همین خاطر افشاگران هنوز درباره‌ی جزئیات این محصول نمی‌توانند صحبت کنند. اما اگر تا چند ماه آینده خبرهای بهتری در خصوص این گوشی منتشر نشود، باید لغو ساخت آن را به طور جدی‌تری در نظر بگیریم.

باید خاطرنشان کنیم ناموفقیت S21 فن ادیشن تا حد زیادی به جذابیت بیشتر مدل استاندارد S22 برمی‌گردد. اگرچه این گوشی هم به اندازه‌ی مدل اولترا پرفروش نبوده، اما در هر صورت اگر سامسونگ گوشی S22 فن ادیشن را به طور کامل کنار بگذارد، احتمالا چنین کاری منجر به افزایش فروش و حتی کاهش قیمت مدل استاندارد S23 خواهد شد.

بار دیگر باید خاطرنشان کنیم این شایعه‌ها هنوز از طرف دیگر منابع موثق تأیید نشده و به همین خاطر هنوز درباره‌ی وضعیت S22 فن ادیشن نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم. روی هم رفته سری فن ادیشن سامسونگ در ابتدا پتانسیل زیادی برای موفقیت داشتند، اما به دلیل مشکلات پیش آمده برای سامسونگ که منجر به تأخیر چندین ماهه در عرضه‌ی نسل دوم این گوشی‌ها شد، حالا آینده‌ی آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. بنابراین حتی اگر نسل سوم این گوشی راهی بازار شود، باید ببینیم آیا می‌تواند موفقیت نسل اول را تکرار کند یا نه.

کلیدواژه : سامسونگگلکسی s22