تفاوت دسته فیک و اورجینال پلی استیشن 4 از زبان فروشگاه سپهر دیجیتال

در این مطلب سعی داریم راه های تشخیص دسته فیک و اصلی پلی استیشن 4 را به شما آموزش دهیم.

اگر می خواهید بدانید آیا دسته ای که خریداری کرده اید یا قصد خرید آن را دارید، اصلی است یا تقلبی با سایت هوشیار همراه باشید.

تنوع بالای دسته های PS4 ارزش خرید بالایی را برای این محصول رقم زده و علایق بسیاری از گیمرهای مشتاق را پوشش می دهد.

با توجه به مصرف و فروش بالایی که دسته در میان سایر لوازم جانبی کنسول پلی استیشن ۴ به خود اختصاص داده است، همواره خطر خرید دسته های تقلبی به جای نمونه های اصلی توسط فروشندگان سودجو وجود خواهد داشت.

بنابراین تشخیص دسته PS4 اصل از تقلبی یکی از دغدغه های اصلی خریداران دسته های این کنسول محسوب می شود.

 

 

1- اولین تفاوتی که می توان به آن اشاره کرد، لوگوی پلی استیشن بر روی دسته است. در نسخه اورجینال لوگو گوشه هایش به هم نزدیک بوده و مانند لوگوی خود پلی استیشن می باشد اما نسخه تقلبی ( Fake ) گوشه ها از هم فاصله دارند. نکته دوم این که لوگوی پلی استیشن دقیقا در مرکز دسته واقع شده است که در دسته های فیک لوگو متمایل به راست یا چپ می باشد.

 

 

2- تفاوت بعدی که می توان گفت، آنالوگ ها در دسته اصلی جنسی برفکی شکل دارند که باعث استحکاک بهتر انگشت دست با آنالوگ می شود ولی در دسته تقلبی سطحی بسیار صاف دارند. همچنین زوایای چرخش شوک ها در دسته اصلی ثابت بوده و قابل لمس می باشد، در حالی که در دسته های فیک این گونه نیست یعنی زوایای چرخش شوک ها بیشتر یا کمتر می باشد.

 

 

3- مورد بعدی برچسب پشت دسته بازی می باشد، در نسخه اصلی برچسب اندازه لبه هایی که در پشت دسته طراحی شده می باشد و هیچ کم و یا زیادی ندارد و تقریبا اندازه لبه ها برش خورده است و البته دارای یک برچسب پلاستیکی نیز می باشد، اما در نسخه تقلبی برچسب اصلا به اندازه لبه ها برش نخورده و به صورت ناهماهنگ به پشت دسته چسبیده شده است. و نداشتن پلاستیک روی برچسب و پاک شدن سریع حروف تایپ شده آن از ویژگی های شاخص دسته های فیک به شمار می آید.

 

 

4- تم نور دسته اصلی پر نور، شفاف و ثابت می باشد در حالی که دسته فیک پر نور ولی شفافیت نور آن یکدست نبوده و حالتی سوسوزنان دارد.

 

 

5- لوگوی سونی SONY روی دسته پلی استیشن در دسته های اصلی به رنگ سفید می باشد(تا به حال این گونه بوده) در حالی که دسته های فیک به رنگ مشکی می باشد.

 

6- در دسته های اصلی عبارت SHARE و OPTION دقیقا در مرکز دکمه خود قرار دارند که در دسته های فیک متمایل به چپ و یا راست دکمه خود می باشند. در کل کلمه های هک شده روی دسته اصلی به سادگی پاک و یا کمرنگ نمی شوند، در حالی که در دسته های تقلبی به سادگی مخدوش و پاک می شوند. و نکته سوم شرکت سونی از فونتی خاص برای کلمات هک شده روی دسته استفاده می کنه که در دسته های فیک این قضیه با کمی دقت قابل مشاهده می باشد.

7- دسته های اصلی هیچ گونه هولوگرامی در محل پیچ ها یا شکاف دسته نخواهید دید. ولی در دسته های تقلبی ممکن است هولوگرام یا برچسب را در این نواحی مشاهده کنید.

8- جنس بدنه پلاستیکی دسته اصلیپلی استیشن 4 مرغوب و با کیفیت هستند که کاملا قابل لمس می باشد در حالی که در دسته های فیک بدنه کاملا خشک و بی کیفیت می باشد.