بخشی از برنامه‌های مهم ایلان ماسک برای توییتر مشخص شد

 

همانطور که احتمالا می‌دانید، ایلان ماسک برای تصاحب توییتر حدود ۲۵ میلیارد دلار وام از بانک‌های مختلف دریافت کرده است. حالا بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، آقای ماسک به این بانک‌ها اعلام کرده حقوق اعضای هیئت مدیره این شرکت را کاهش می‌دهد و همچنین راه‌های جدیدی برای درآمدزایی از توییت‌ها پیدا می‌کند.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

 

ایلان ماسک باید بانک‌ها را متقاعد می‌کرد که توییتر برای بازپرداخت اقساط این وام سنگین به اندازه‌ی کافی درآمد کسب می‌کند. در نتیجه ۱۳ میلیارد دلار از این مبلغ بر مبنای خود شرکت توییتر و ۱۲.۵ میلیارد دلار هم بر مبنای سهام تسلا پرداخت شده است. مابقی هزینه‌ی موردنیاز برای خرید توییتر هم ایلان ماسک شخصا پرداخت می‌کند.

در این گزارش آمده که آقای ماسک برنامه‌ی دقیقی برای مدیریت توییتر به بانک‌ها ارائه نداده و عمدتا چشم‌انداز این شرکت در دوران رهبری او تشریح شده است. ایلان ماسک در مورد حذف حقوق اعضای هیئت مدیره هم توییت کرده که چنین کاری منجر به صرفه‌جویی ۳ میلیون دلاری در هزینه‌ها می‌شود.

او در مذاکره با بانک‌ها به طور مشخص به میزان سود ناخالص توییتر هم اشاره کرده که بسیار کمتر از شرکت‌هایی مانند متا و پینترست است. به همین خاطر او بر این باور است که می‌تواند این شرکت را با روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری مدیریت کند.

 

 

در گزارش خبرگزاری بلومبرگ آمده که ایلان ماسک در مورد اخراج بخشی از نیروها به منظور پایین آوردن هزینه‌ها صحبت کرده است. البته تا زمانی که کنترل کامل توییتر در دستان آقای ماسک قرار نگیرد، تصمیمی در این مورد گرفته نخواهد شد. او همچنین به بانک‌ها اعلام کرده که برای درآمدزایی از توییت‌های مهم و وایرال برنامه‌هایی دارد. یکی از این برنامه‌ها هم دریافت پول از سایت‌هایی است که توییت‌های منتشر شده از طرف کاربران تایید شده یا سازمان‌ها را در بین مطالب خود قرار می‌دهند.

اوایل ماه جاری میلادی ایلان ماسک توییتی را در مورد سرویس پولی Twitter Blue منتشر و سپس حذف کرد. در این توییت او پیشنهاد داده بود که قیمت این سرویس کاهش پیدا کند، تبلیغات در آن ممنوع شود و کاربران امکان پرداخت با دوج‌کوین را داشته باشند. در حال حاضر کاربران برای بهره‌گیری از این سرویس باید ماهانه ۲.۹۹ دلار بپردازند. در یک توییت دیگر هم که حذف شده، او پیشنهاد کرد که اتکای توییتر به تبلیغات کمتر شود.

یکی از منابع آگاه اعلام کرده که ایلان ماسک مدیرعامل جدیدی برای توییتر در نظر گرفته ولی هنوز هویت او فاش نشده است. ایلان ماسک صریحا به رییس هیئت مدیره توییتر گفته که به مدیریت فعلی این شرکت اطمینان ندارد. البته گفته می‌شود تا پایان نهایی شدن روند انتقال مالیک توییتر، پاراگ آگراوال به عنوان مدیرعامل توییتر انجام وظیفه خواهد کرد.

ایلان ماسک به تازگی گفته که حدود ۸.۵ میلیارد دلار سهام تسلا را فروخته است. مدیرعامل تسلا به بانک‌ها گفته که سیاست‌های نظارتی بر محتوای توییتر را تا حد ممکن و بر اساس الزامات قانونی کشورهای مختلف، آزاد نگه می‌دارد. باید خاطرنشان کنیم وام ۱۳ میلیارد دلاری که بر مبنای خود توییتر به ایلان ماسک پرداخت شده، حدود ۷ برابر درآمد ناخالص پیش‌بینی شده توییتر در سال ۲۰۲۲ است.

کلیدواژه : ایلان ماسکتوییتر