اپل در رویداد اسفند ماه از کدام کامپیوترهای مک رونمایی می‌کند؟

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل احتمالا چند هفته‌ی دیگر یک مراسم برای معرفی محصولات جدید خود برگزار می‌کند. تحلیلگر خبرگزاری بلومبرگ که در زمینه‌ی انتشار خبرهای موثق مربوط به اپل سابقه‌ی خیلی خوبی دارد مدتی قبل اعلام کرد که این رویداد در تاریخ ۸ مارس (۱۷ اسفند) برگزار خواهد شد. گفته می‌شود در این مراسم بدون شک شاهد معرفی آیفون SE 3 و نسل پنجم آیپد ایر خواهیم بود. اما از سوی دیگر، ظاهرا در این رویداد از دو کامپیوتر مک جدید هم رونمایی خواهد شد.

 

منابع مختلف بر این باور هستند که اپل در سال ۲۰۲۲ از ۷ مک جدید رونمایی می‌کند. به نظر می‌رسد در رویداد اسفند ماه مک مینی جدید از راه می‌رسد که از M1 مکس و M1 پرو بهره می‌برد. از سوی دیگر باید انتظار معرفی نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی را داشته باشیم که از چیپست M2 بهره می‌برد. در رابطه با آی‌مک پرو جدید هم در گزارش‌های مختلف به بهره‌گیری آن از نمایشگر mini-LED اشاره شده است ولی احتمالا در رویداد اسفند ماه شاهد رونمایی از این کامپیوتر نخواهیم بود و ظاهرا اپل قصد دارد در فصل تابستان آن را معرفی کند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل سال ۲۰۲۰ از یک مک مینی پایین‌رده با چیپست M1 رونمایی کرد اما حالا بعد از مدت‌ها انتظار قرار است جانشین مدل رده‌بالای این کامپیوتر که در حال حاضر از پردازنده‌ی اینتل بهره می‌برد، عرضه شود. به غیر از چیپست‌های M1 پرو و M1 مکس باید به بهره‌گیری از حداکثر ۶۴ گیگابایت رم و ۴ پورت تاندربولت اشاره کنیم.

 

 

همچنین به غیر از خبرگزاری بلومبرگ، مدتی قبل سایت DigiTimes هم اعلام کرد که در این رویداد از نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی رونمایی می‌شود که ظاهرا برخلاف نسل قبلی فاقد تاچ‌بار است. البته برخی منابع مدعی هستند که شاید مک‌بوک پرو جدید در این رویداد معرفی نشود ولی با توجه به جدیدترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ، به نظر می‌رسد شاهد معرفی این لپ‌تاپ خواهیم بود.

بنابراین به طور خلاصه باید بگوییم که به غیر از معرفی آیفون SE 3 و آیپد ایر ۵، اپل به احتمال زیاد در رویداد اسفند ماه از مک مینی و مک‌بوک پرو جدید رونمایی خواهد کرد.