امکان آپدیت یکپارچه‌ی اندروید از گوشی‌های سری گلکسی S22 حذف شد

 

 

اینطور که به نظر می‌رسد، یکی از بهترین قابلیت‌های گوشی‌های سامسونگ یعنی امکان آپدیت یکپارچه‌ی اندروید از گوشی‌های سری گلکسی S22 حذف شده است.

با سپهر دیجیتال همراه باشید.

سامسونگ شاید در عرضه‌ی آپدیت نرم‌افزاری برای گوشی‌های خود در بین سایر شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های اندرویدی بی‌نظیر باشد و در این موضوع هم شکی نیست چرا که اخیرا اعلام کرده از گوشی‌های سری گلکسی S22، میان‌رده‌های جدید و قدرتمندش و همچنین پرچم‌دارهای نسل گذشته به مدت چهار سال از لحاظ نرم‌افزاری و پنج سال از لحاظ امنیتی پشتیبانی خواهد کرد تا بدین ترتیب حتی از گوگل هم به عنوان توسعه‌دهنده‌ی خود اندروید از این حیث پیشی بگیرد.

اما ظاهرا یکی از بهترین قابلیت‌هایی که در گوشی‌های شرکت کره‌ای وجود داشت قرار است از آن‌ها حذف شود و سری گلکسی S22 هم از قاعده مستثنی نیست. اولین‌بار وب‌سایت ۹to5Google بود که متوجه عدم حضور این قابلیت یعنی آپدیت یکپارچه‌ی اندروید در گوشی‌های سری گلکسی S22 شد.

قابلیت آپدیت یکپارچه‌ی اندروید سال‌ها در بسیاری از بهترین گوشی‌های اندرویدی قرار داشت که به کاربر این اجازه را می‌داد در عین حال که به استفاده از گوشی خود مشغول بود، سیستم را نیز در پس‌زمینه آپدیت کند. البته این تنها نکته‌ی مثبت این قابلیت به حساب نمی‌آید. مثلا یکی دیگر از فوائدی که این قابلیت داشت این بود که به کاربر اجازه می‌داد از همان سیستم‌عامل قبلی استفاده کند تا اگر مشکلی با آپدیت جدید وجود داشت، کاربر بتواند حداقل از گوشی استفاده کند.

 

 

 

متأسفانه سامسونگ به طرز عجیبی تصمیم گرفت قابلیتی به این خوبی را از گوشی‌های خود حذف کند که این شامل گوشی‌های سری گلکسی S21 و S22 هم می‌شود. گوگل در یک زمان قرار بود بهره‌مندی از این قابلیت را در تمام گوشی‌های اندرویدی مجهز به اندروید ۱۱ اجباری اعلام کند اما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد که از تصمیم خود صرف نظر کرد.

وب‌سایت Android Central با ارسال نامه‌ای به سامسونگ دلیل این اتفاق را جویا شد تا مطمئن شود آیا این قابلیت قرار است بار دیگر برای گوشی‌های این شرکت عرضه شود یا خیر. متأسفانه سامسونگ هنوز پاسخ این نامه را نداده است اما در صورتی که این کار را انجام دهد قطعا شما را در جریان آن قرار خواهیم داد.

با این حال اگرچه این یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که از حذف شدن آن بسیار ناراحت هستیم اما فراموش نکنید وقتی صحبت سر آپدیت نرم‌افزاری می‌شود، سامسونگ آنقدر درخشان ظاهر می‌شود که جای نگرانی باقی نمی‌گذارد. فقط کافی است مشکلات و باگ‌های ریز و درشتی که در گوشی‌های پیکسل، وان‌پلاس و … به خاطر نصب اندروید ۱۲ بوجود آمده نگاه کنید و آن را مقایسه کنید با گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ که بدون مشکل از اندروید ۱۲ استفاده می‌کنند تا متوجه شوید سامسونگ تا چه اندازه در این زمینه رشد داشته است.

امیدوار هستیم شرکت کره‌ای بار دیگر این قابلیت خوب را به گوشی‌های خود اضافه کند تا در زمینه‌ی دریافت و نصف آپدیت‌های نرم‌افزاری، بی‌نظیر باشد.