آیا محروم شدن آیفون ۱۴ از چیپست جدید اهمیت زیادی دارد؟

 

 

مینگ-چی کو، افشاگر مشهور محصولات اپل، اعلام کرده که اپل فقط برای مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از چیپست جدید A16 استفاده خواهد کرد و دو مدل استاندارد این خانواده بار دیگر با چیپست قدیمی A15 راهی بازار می‌شوند. اما اگر این شایعه صحت داشته باشد، چنین رویکردی به معنای ایجاد یک نقطه ضعف بزرگ برای مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ خواهد بود؟

با سپهر دیجیتال همره باشید.

 

همانطور که احتمالا می‌دانید، سال آینده دیگر خبری از آیفون مینی نخواهد بود و سری آیفون ۱۴ از دو مدل ۶.۱ اینچی و دو مدل ۶.۷ اینچی تشکیل شده است. با توجه به همین موضوع، ظاهرا اپل تصمیم گرفته چیپست را به یکی از نقاط تمایز این گوشی‌ها تبدیل کند. گفتنی است سازندگان گوشی‌های اندرویدی هم سال‌هاست چنین رویکردی را مورد استفاده قرار می‌دهند.

از طرف دیگر اگر اپل چنین رویکردی را عملی کند، به احتمال زیاد آیفون ۱۴ با قیمت آیفون ۱۳ مینی راهی بازار می‌شود و آیفون ۱۴ مکس نیز هم‌قیمت آیفون ۱۳ خواهد بود که چنین کاری مطمئنا با استقبال کاربران روبرو خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم اپل قبلا هم چنین کاری را انجام داده است. در سال ۲۰۱۳ این شرکت آیفون ۵s را با چیپست جدید راهی بازار کرد ولی آیفون ۵c با چیپست قدیمی A6 به دست کاربران رسید. همچنین می‌توانیم نسل هفتم اپل واچ اشاره کنیم که از همان چیپست استفاده شده برای نسل ششم بهره می‌برد.

 

در این میان گفتنی است تراشه‌های سری A اپل نسبت به رقبا قدرت بسیار بالایی را ارائه می‌دهند و به همین خاطر حتی اگر آیفون ۱۴ با چیپست A15 راهی بازار شود، به احتمال زیاد از نظر پردازشی قدرت بیشتری نسبت به گلکسی S23 خواهد داشت.

مدل‌های پرو آیفون هم مشخصا برای کاربرانی ساخته می‌شوند که انتظارات خیلی زیادی از گوشی خود دارند و به دنبال بهترین مشخصات هستند. بر اساس شایعات منتشر شده، هر دو مدل آیفون ۱۴ پرو از نمایشگر حفره‌دار، دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، ظرفیت رم بیشتر و چیپست بهتر بهره می‌برند. در ضمن مدل‌های استاندارد هم اگرچه به اندازه‌ی مدل‌های پرو جذابیت ندارند، اما همچنان نسبت به رقبا حرف زیادی برای گفتن دارند.

در مورد این شایعه چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما آیا چنین کاری منجر به افزایش فروش مدل‌های پرو آیفون ۱۴ می‌شود؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

کلیدواژه : اپلایفون 14